Dwa nowe samochody bojowe dla OSP z naszego powiatu!

Dwie jednostki mogą cieszyć się już nowymi samochodami bojowymi. W Ostatnim czasie OSP Węgierska Górka oraz OSP Rajcza wzbogaciły się o nowy sprzęt.
W Węgierskiej Górce służbę rozpoczyna Lekki Samochód Ratowniczo-Gaśniczy na podwoziu Mercedes Benz Sprinter w zabudowie Kieleckiej Firmy „Moto Truck”. Samochód ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w gminie Węgierska Górka.

 

Wzrost natężenia ruchu na DK oraz coraz częstsze zdarzenia drogowe i wypadki zmuszają jednostki tej gminy aby wyposażyły się w sprzęt ratownictwa drogowego, między innymi lekkie samochody techniczne jakim niewątpliwie jest nowiutki Sprinter, pozyskany przez strażaków z „górki”. Samochód został sfinansowany ze środków Gminnych, dotacji i środków własnych w tym zbiórek charytatywnych.

 

Wysłużony już Star 266 ochotników z Rajczy zmusił ich do zakupu nowego samochodu gaśniczego. Po długich staraniach zarządu oraz samych ochotników udało się uzyskać środki na zakup nowego samochodu. I w tym o to miesiącu, do jednostki dotarło nowe IVECO Eurocago zabudowane przez firmę PS Szcześniak.

Ochotnicy zakupili ten samochód ze środków Gminnych, dotacji z KSRG oraz własnych środków, w których duża role odegrało wsparcie mieszkańców Rajczy. Obecny samochód STAR 266 trafi do sąsiedniej jednostki jaką jest OSP Sól.

Cała redakcja Żywiec 112 gratuluje jednostkom nowych nabytków! Niech służą i niosą pomoc przez długie lata. A dla ciekawskich, specyfikacja IVECO dostępna TUTAJ

Pomoc merytoryczna: OSP Rajcza

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *