Doszczętnie spłonęły domki i łodzie WOPR-u | Międzybrodzie Bialskie

Około 02:45 do służb wpłynęło zgłoszenie o pożarze zabudowań na brzegu jeziora w Międzybrodziu Bialskim. Na miejsce skierowano 10 zastępów straży pożarnej, w tym wszystkie jednostki gminy Czernichów i JRG Żywiec. Do pomocy zadysponowano również OSP Żywiec-Oczków. Po przyjeździe na miejsce pożarem objętych było kilka obiektów (domki letniskowe, garaże, magazyny, wiaty). Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia pożarów.

Niestety doszczętnie spłonęło pięć domków letniskowych typu BRDA – w tym Stanica Beskidzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz z wyposażeniem, budynek gastronomiczny z wyposażeniem, garaż blaszany z kajakami, magazyn łodzi motorowych wraz z wyposażeniem typu kapoki, koła ratunkowe. Łącznie spaleniu uległo osiem obiektów. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja.

Strażacy uratowali trzy przyczepy campingowe, które były w bliskiej odległości od obiektów objętych pożarem. Akcja trwała trzy i pół godziny, uczestniczyło w niej 10 zastępów straży pożarnej – 45 strażaków.

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Marek Tetłak
Fot: Straż Międzybrodzie Żywieckie

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *