Doszczętnie spłonął dom, wraz z przyległą zabudową gospodarczą | Pewel Wielka

Zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Pewli Wielkiej na przysiółku Wytrzeszczon wpłynęło do służb wczoraj, po godzinie 20:00. Jak się okazało, pożarem miało być objęte poddasze domu. Na miejsce natychmiast wysłano strażaków z JRG w Żywcu i rozpoczęto procedurę alarmowania ochotników z gminy Jeleśnia. Na miejscu pierwsi zjawili się strażacy-ochotnicy z Pewli Wielkiej, którzy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej, równocześnie informując, że pożar jest już mocno rozwinięty i potrzebne będą dodatkowe siły i środki.

Trudny dojazd na miejsce zdarzenia, brak zabezpieczenia wodnego w początkowej fazie i problemy z dotarciem w bezpośrednie sąsiedztwo pożaru, sprawiły że akcja nie należała do najprostszych.
Niestety pomimo wysiłku strażaków, ogień strawił budynek mieszkalny i znaczną część przyległych zabudowań gospodarczych.

Pomimo ogromu tragedii, straty są jedynie materialne i nikt nie ucierpiał w pożarze. Akcja gaśnicza zakończyła się północy. Na tę chwilę przyczyna pożaru jest nieznana – sprawę będą wyjaśniać policjanci.

Fot: Klaudia
Nagranie: Damian

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *