Doszczętnie spłonął budynek mieszkalny, 60-latka została dotkliwie poparzona | Rajcza

Wczoraj około 08:40 do służb na Żywiecczyźnie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Rajczy nieopodal stacji PKP.

Na miejsce natychmiast skierowano 2 zastępy z JRG Żywiec i rozpoczęto procedurę alarmowania strażaków-ochotników z gminy Rajcza i Milówka.
Osoba przebywająca w środku płonącego budynku, opuściła go przed przybyciem pierwszych zastępów straży pożarnej. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego, opatrzył poszkodowaną, która doznała poparzeń I i II stopnia rąk i twarzy, przebadał, po czym zabrał 60-latkę do szpitala.

Strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek, oraz jeden prąd wody w obronie sąsiedniego budynku. Po ugaszeniu pożaru, przeszukano budynek w celu wykluczenia osób poszkodowanych, wyniesiono dwie, puste butle propan-butan na zewnątrz, również częściowo rozebrano konstrukcję obiektu, a całość sprawdzono kamerą termowizyjną i dokładnie przelano wodą.

Działania trwały blisko 4 godziny, a przyczyna tego pożaru jest wyjaśniana przez policjantów. Niestety budynek spłonął doszczętnie.

Pomoc merytoryczna: mł. kpt. inż. Tomasz Kołodziej
Fot: Miłosz, Klaudia

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *