Dachowanie w Przyłękowie, podpalenie na Podlesiu

Około 11:05 w Przyłękowie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Młody kierowca prowadząc samochód osobowy najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni czym zjechał do przydrożnego rowu i doprowadził do dachowania pojazdu.

Na miejsce zadysponowano OSP Świnna jak również sekcję techniczną z JRG Żywiec + Ambulans. Jak się okazało, na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Około godziny 19:00 na żywieckim Podlesiu doszło do pożaru budynku gospodarczego, na miejsce zadysponowano 3 zastępy z JRG Żywiec jak również 2 zastępy z OSP Pietrzykowice.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów cały budynek był objęty płomieniami. Przystąpiono do gaszenia i obrony sąsiedniego budynku mieszkalnego. Jak się dowiedzieliśmy od świadków zdarzenia właściciele ze swoimi znajomymi spożywali alkohol, doszło do utarczki słownej między nimi i podpalenia stodoły.


Na miejsce przybył patrol WRD, Prewencji jak również „kryminalni” którzy zajęli się sprawcami podpalenia. Mężczyźnie najprawdopodobniej zostaną przedstawione zarzuty a następnie zajmie się nim sąd i prokurator.

zdj z Przyłękowa- Łukasz
Zdj pożaru- Urszula

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *