D3 na Słowacji już otwarta !

Zgodnie z doniesieniami z ostatnich tygodni w dniu wczorajszym tj. 10 czerwca został otwarty 15 km odcinek autostrady D3 Svrcinovec – Skalite – Zwardoń.

Według zapewnień ministerstw obu stron trasa ta uatrakcyjni regiony przygraniczne, szczególnie atrakcyjne powinny stać się one dla inwestorów. Największe znaczenie jednak odcinek oddanej do użytku autostrady ma dla Słowaków – trasa skróci przejazd z Svrcinovca do Zwardonia o 9 minut w stosunku do starej drogi krajowej nr 12 na Zwardoń. Cała inwestycja wiąże się ze skierowaniem dużej części tranzytu na Zwardoń, a co za tym idzie, ruch ten będzie się odbywał przez centrum Milówki, Ciśca, Węgierskiej Górki, aż do wjazdu na S1 w Przybędzy. Dotychczas po słowackiej stronie możliwy był przejazd jedynie dla pojazdów o DCM do 7,5 t. Właśnie stąd obawy mieszkańców przez plagą tirów w centrach miejscowości oraz niepokój o spadek bezpieczeństwa dla pieszych przemieszczających się wzdłuż ruchliwego odcinka DK 1.

Jak dobrze wiadomo „obejście Węgierskiej Górki” jest na etapie uzgodnień, bez rozpoczęcia robót ziemnych. Brakujący odcinek ma powstać do roku 2020.

 

Foto: silesion.pl

 

 

Post Author: Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *