Czadowo w Sopotni Wielkiej

Na początku br. do wybranych szkół podstawowych województwa śląskiego w ramach prowadzonej kampanii „Czad i ogień – obudź czujność” trafił pakiet edukacyjny pn.: „Mądre rady psa Żarka – psa strażaka” opracowany przez zespół Wojewody Śląskiego, którym kierował Śląski Komendant Wojewódzki PSP. W powiecie żywieckim w tej kampanii uczestniczyła III klasa Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sopotni Wielkiej. Przez trzy miesiące nauczyciele prowadzili zajęcia ze specjalnie przygotowanego podręcznika, a dzieci pracowały na opracowanych dla nich kartach pracy. Zajęcia miały za zadanie wykształcenie wśród dzieci prawidłowych nawyków związanych z bezpieczeństwem w domu, mieszkaniu oraz pozyskaniem wiedzy o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla i pożarami w budynkach.

Podsumowaniem kampanii było spotkanie ze strażakiem oraz uroczyste zakończenie z udziałem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu st. bryg. Krzysztofa Grygiela, pracownika urzędu Gminy w Jeleśni Pana Łukasza Włoczek, przedstawicieli OSP Sopotnia Wielka. Każdy z uczestników tej kampanii oprócz dyplomu otrzymał czujkę dymu ufundowaną przez Panią Wójt Gminy Jeleśnia Annę Wasilewską.

W ramach tej kampanii zorganizowano również konkurs plastyczny oraz zajęcia szkoleniowo – pokazowe gdzie dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem pożarniczym jak i poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przygotowali strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Żywca oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sopotni Wielkiej.

Materiał prasowy opracowany przez asp. sztab. Marka Tetłaka

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *