Ćwiczenia 16 Kompani WOO- podsumowanie

12 maja, w samo południe, na terenie naszego powiatu rozbrzmiały syreny alarmowe OSP włączonych w 16 Kompanię Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego. Strażacy udawali się do Przybędzy gdzie w nadleśnictwie Węgierska Górka (leśnictwo Radziechowy) odbyły się coroczne ćwiczenia. Gdy wszyscy się zebrali głos zabrał m.in. Komendant Powiatowy PSP w Żywcu, nadleśniczy z Węgierskiej-Górki czy sam dowódca jednostki JRG.

Po przybyciu na miejsce wszystkich jednostek nastąpiła krótka odprawa wraz z pouczeniem i poinstruowaniem strażaków jak mają postępować w przypadku napotkania na miejscu akcji mediów, do kogo się zwracać itp. Również na prezentacji zostali pokazani powiatowi mistrzowie BHP i zdjęcia, na których zostali uwiecznieni.

Po krótkim instruktażu i zaznajomieniu jak mają odbywać się kontakty z mediami, przystąpiono do zarysowania planu ćwiczeń.

Gdy wszystko było gotowe a strażacy poinstruowani i zaznajomieni z planem działania (nie wiedzieli do czego jadą) przystąpiono do wyjazdu jednostek na miejsce koncentracji SiS gdzie nastąpiło wyznaczenie zadań i przegrupowanie na poszczególne plutony.

Tego dnia zostały przećwiczone procedury alarmowania kompanii gaśniczej, czas osiągnięcia gotowości bojowej przez kompanię. Przebieg ćwiczeń obserwował m.in. Komendant Powiatowy oraz Zastępca Komendanta PSP w Żywcu, grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Węgierska Górka wraz ze współpracownikami oraz kadra Komendy Powiatowej PSP w Żywcu.

Po zakończeniu ćwiczeń praktycznych, rozjemcy i obserwatorzy podsumowali ich przebieg, podkreślając sprawność i zaangażowanie strażaków ochotników.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za możliwość udokumentowania przebiegu ćwiczeń, uczestniczenia w nich jak również przychylność kadry PSP jak również strażaków ochotników, specjalne podziękowania za pomoc dla OSP Łodygowice.
Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Marek Tetłak.
Wszystkie zdjęcia znajdziecie >TUTAJ< 

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *