Ciężkie warunki drogowe dały się we znaki kierowcom – sporo kolizji w naszym powiecie

Wczorajsze obfite opady śniegu i marznącego deszczu dały się we znaki kierowcom w naszym powiecie. Po południu doszło do kilku kolizji – najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w Kamesznicy.

Około 13:12 w Ślemieniu na ul. Krakowskiej, 65-latek kierując Renault Kangoo, najpewniej w skutek niezachowania należytej ostrożności, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo z naprzeciwka samochodem marki Peugeot, którym kierował 36-latek. Na szczęście nic nikomu się nie stało, a sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Soli, gdzie około 14:05 kobieta kierując samochodem osobowym marki Skoda, na łuku drogi w prawo straciła panowanie nad pojazdem na śliskiej nawierzchni i uderzyła w ogrodzenie posesji, uszkadzając je. Kierująca była trzeźwa i posiadała stosowne uprawnienia. Całe zajście zakończyło się mandatem karnym.

Do najniebezpieczniej wyglądającego zderzenia doszło w Kamesznicy Górnej. Policjanci na miejscu ustalili, że kierująca pojazdem Fiat Stilo nie zachowała należytej ostrożności i na łuku drogi w lewo utraciła panowanie nad pojazdem na śliskiej nawierzchni. W skutek poślizgu zderzyła się z jadącym prawidłowo Fiatem Seicento. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania pojazdami. Pomimo sporych zniszczeń, nikt nie został poszkodowany w tym zdarzeniu, a sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

Z kolei około 14:15 w Gilowicach przy ul. Starodworskiej 20-latek kierując Skodą Fabią nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i jazdę zakończył na przydrożnym drzewie. Młody kierowca był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania pojazdem. Na szczęście 20-latkowi nic się nie stało, w związku ze spowodowaniem kolizji, został on ukarany mandatem karnym.

Wszystkie informacje podane we wpisie są wstępnymi ustaleniami mundurowych.
Fot: Przemek, OSP Milówka, Ania
Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Mirosława Piątek

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *