„Atak terrorystyczny i wypadek” w tunelu EMILIA w Lalikach.

W dniu wczorajszym (5 kwietnia) około godziny 10.30 w Tunelu w Lalikach doszło do wypadku drogowego, w którym poszkodowanych były trzy osoby.

Godzinę później do tunelu wjeżdżają dwa autokary z podróżnymi, w tunelu dochodzi do wybuchu i bardzo dużego zadymienia. Ewakuowanych jest z autokarów ponad sto osób, w tym 4 osoby poszkodowane. Na szczęście są to ćwiczenia realizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad Oddział Katowice, Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu. Celem ćwiczeń było wypracowanie i sprawdzenie procedur postępowania jednostek ratowniczych podczas wypadku drogowego i zdarzenia masowego w tunelu Emilia w Lalikach.

W ćwiczeniach oprócz strażaków Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu uczestniczyli również druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnej w Lalikach i Zwardoniu.

Ćwiczenia obserwowali: Z-ca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach bryg. Arkadiusz BISKUP, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu bryg. Andrzej GRACA oraz Marek NIEŁACNY Zastępca Dyrektora Oddziału GDDKiA ds. Zarządzania Mostami i Drogami w Katowicach.

zdj i pomoc merytoryczna: asp. sztab. Marek Tetłak

Post Author: Michal

1 thought on “„Atak terrorystyczny i wypadek” w tunelu EMILIA w Lalikach.

    MrR

    (6 kwietnia 2017 - 12:30)

    W trakcie działań nie brali w nim udziału ratownicy medyczni z pogotowia ratunkowego ? Niemożna przeprowadzić pełnej wtórnej segregacji medycznej bez udziału PRM. Pzdr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *