Węgierska Górka: Dwa potrącenia rowerzystów jednego dnia

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii bezpieczny dla użytkowników. Aby bezpieczeństwo było zachowane w każdym aspekcie należy pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów, a także wzajemnej życzliwości wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety te proste zasady, na co dzień, nie zawsze są przestrzegane, co skutkuje zdarzeniami drogowymi z udziałem rowerzystów.

W ostatnich dniach na drogach Żywiecczyzny doszło do kilku zdarzeń z udziałem kierowców jednośladów. Wczoraj tj.17.05 po godzinie  13.00, w Węgierskiej Górce na ul. Zielonej, kierujący Audi, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z kierującą rowerem 34-latką. Niecałą godzinę później również w Węgierskiej Górce, na tej samej ulicy, kierująca Citroenem, na skutek nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, doprowadziła do zderzenia z rowerzystą. Jak ustalili policjanci uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania. Na szczęście w wyniku tych zdarzeń rowerzyści nie odnieśli poważnych obrażeń ciała, a sprawcy kolizji otrzymali mandaty karne.

Na bezpieczeństwo rowerzystów ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze są jednak zachowania samych rowerzystów, przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Równie istotne są zachowania innych uczestników ruchu wobec rowerzystów.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

Zdjęcia poglądowe!

Post Author: Mikołaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *