Ćwiczenia gminne jednostek OSP w Milówce-„Amfiteatr 2017”

W dniu 21.10.2017 r. o godzinie 16:00 dyżurny SK KP PSP w Żywcu przyjął zgłoszenie o pożarze amfiteatru w Milówce i wypadku rowerzysty z samochodem osobowym w pobliżu – było to założenie ćwiczeń, które odbyły się w sobotę na terenie amfiteatru w Milówce.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek straży pożarnej okazało się, że przed budynkiem został potrącony rowerzysta, który w wyniku zderzenia znalazł się pod pojazdem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydostaniu osoby poszkodowanego i udzieleniu KPP. Przybyły na miejsce lekarz w wyniku poniesionych przez rowerzystę obrażeń postanowił wezwać Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – druhowie zabezpieczyli miejsce lądowania.

W tym samym czasie strażacy ubrani w aparaty ODO przeszukiwali płonący budynek amfiteatru. Działania ratownicze utrudniał gęsty dym. Ratownicy wyprowadzili dwóch poszkodowanych z tego jeden zmarł po kilkuminutowej reanimacji.

Całe ćwiczenia zakończyły się podsumowaniem działań ratowniczo-gaśniczych przez naczelnika OSP Milówka, prezesa gminnego OSP i kadrę z PSP Żywiec.

Całe ćwiczenia uwiecznił portal AERO Milówka, za co serdecznie dziękujemy! Również podziękowania należą się do strażaków za chęć brania udziału w ćwiczeniach i poświęcenia swojego wolnego czasu.

Jednostki które brały udział w ćwiczeniach:

  • OSP Milówka GBA, GCBA i SLRt,
  • OSP Nieledwia GBA,
  • OSP Kamesznica GBA,
  • OSP Szare GCBA.

 

 

Post Author: Michal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *